Poznaj więcej
Maj 13, 2016
Porozmawiajmy o emocjach
Maj 13, 2016

Bieg poMOCY 2016. Spotkaliśmy się nad jeziorem

 

24 lipca w Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowym „Polubie” w Zatoniu, nad malowniczo położonym jeziorem Lubie (woj. zachodniopomorskie) odbyła się kolejna edycja Biegu poMOCY. Zorganizowali ją wolontariusze szczecińskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh)

Środki zbierane w trakcie biegu przeznaczane są na pomoc niepełnosprawnym dzieciom znajdującym się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim. Podczas poprzednich edycji zebrane środki pomogły Alanowi i Agatce.

W tym roku pieniądze zgromadzone podczas imprezy zostały przeznaczone na pomoc dla sześcioletniego Damiana Bąka. Chłopiec urodził się z wadą serca, jest po czterech operacjach ratujących życie. Ponadto cierpi na astmę oskrzelową, padaczkę oraz sinicę centralną. Mimo tych wszystkich chorób, które go dotknęły, Damian jest pogodnym sześciolatkiem, chętnie uczęszcza do przedszkola. Mama Damiana, pani Ewelina, również ma problemy zdrowotne, potrzebuje stale przyjmować lekarstwa. Rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej. Koszty rehabilitacji i leczenia Damiana jak i jego mamy przekraczają skromne dochody rodziny. Dziękujemy wszystkim, którzy pobiegli i pomogli!

Trasa biegu liczyła ok. 7,77 km i wiedzie przez tereny okalające Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe „Polubie” w Zatoniu. Organizator zapewnił krótszy dystans dla tych, którzy nie czuli się na siłach przebiec całej trasy.

Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych
przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, z siedzibą w Warszawie przy ul. Foksal 8,
00-366 Warszawa. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz
ich edytowania lub usunięcia

FreshMail.pl